неділя, 24 березня 2019 р.

Конспект уроку-мужності


УРОК МУЖНОСТІ

Тема: «Вічна шана нашим воїнам-землякам, які загинули у боротьбі за  
              Україну»

Мета уроку: показати мужність і героїзм захисників України в ім’я свободи, незалежності та демократичного розвитку нашої держави; виховувати політично грамотних громадян України, відважних захисників на прикладах українських військових та добровольців; виховувати любов до своєї Батьківщини, самовідданість і патріотизм.

Обладнання: проектор, національний прапор України, виставка книг та світлин про воїнів-земляків, учасників російсько-української війни, лампадки.

ХІД УРОКУ

                           I.              ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ УРОКУ
Повідомлення теми та мети уроку.

ІІ. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
             Вступне слово викладача:
Дорогі учні, сьогодні у нас незвичайний урок. Сьогодні ми здійснимо віртуальну подорож у життя героїв АТО, які віддали своє життя за мирне небо, яке ми з вами зараз маємо над головою.
 (Звучить гімн України)

1 учениця   Вірш “Герої не вмирають…”

Розповідь викладача
Нам є з кого брати приклад і в наш час – це герої «Небесної сотні», яких значно більше полягло під час акції протесту на Євромайдані у грудні 2013 та лютому 2014 роках. Саме ці герої допомогли повалити корумпований уряд Януковича та його прибічників, а ті, хто залишився живим, зараз в складі Національної гвардії та українського війська безстрашно воюють за цілісність кордонів нашої держави. Давайте хвилиною мовчання пом’янемо всіх тих, хто віддав своє життя за нашу єдину країну.

всі піднімаються…хвилина мовчання








Розповідь викладача

Не оминула антитерористична операція і земляків-красилівчан, які опинилися на фронті на захист цілісності нашої держави. Ми повинні крізь життя пронести їхні імена загиблих:
2015 рік:
Віктор Садовець( с. Мовчани)
Петро Шемчук (с. Чепелівка)
2016 рік:
Олександр Кшевіцький (с. Радісне)
Юрій Гнатюк (м. Красилів)
Віктор Ружицький (с.Слобідка Красилівська)
2017 рік:
Микола Грабарчук (с. Печеське)
Олексій Іщук (с.Заслучне)
Давайте коротко оглянемо життя кожного із них

2 учениця
Петро Шемчук (10 липня 1991 року в  селі  Чепелівка, Красилівський району  Хмельницької  області – 8 лютого 2015 року, під мінометним облстрілом неподалік м.Авдіївка). Указом Президента України № 311/2015 від 4 червня 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно), а на четвертій позачерговій сесії Красилівської районної ради було прийнято рішення присвоїти Чепелівській ЗОШ І-ІІІ ступеня ім’я загиблого випускника.

Відеоролик про Петра Шемчука

3 учень
Віктор Садовець (8 червня 1965 року в  с. Мовчани, Красилівського району Хмельницької  області – 31 січня 2015 року, в бою за Дебальцево біля села Чорнухіно Луганської області). За особисту мужність і героїзм, виявленні у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, Віктора Садовця нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно), який вручили матері загиблого. 3 грудня 2015 року на фасаді Радісненської школи відкрили  меморіальну дошку на честь В. Садовця, який загинув, захищаючи Україну.





4 учениця
Олександр Кшевіцький (6 червня 1988 року в с. Радісне  Красилівського району -  підірвався на Луганщині, під селищем Трьохізбенка, помер 7 лютого у шпиталі міста Сєвєродонецьк). 7 лютого 2017 року на фасаді Радісненської школи відкрили  меморіальну дошку на честь загиблого героя-земляка.
5 учениця
Юрій Гнатюк (3 травня 1990 року в місті Красилів Хмельницької області – в ніч на 12 червня 2016 року, в результаті артилерійського обстрілу шахти «Путилівська» («Бутівка-Донецька») в районі Авдіївка — Донецьк, частково обвалилися бетонні конструкції на шахті). 17 жовтня 2016 року  було вcтановлено меморіальну дошку  герою-земляку на фасаді Красилівської загальноосвітньої школи №2.

Відеоролик про Юрія Гнатюка

Слово викладача:
 Шановні учні, продовжуючи розповідь про наших героїв, також варто згадати і про живих захисників, наших зкмляків з Красилівщини,  які стали вже давно героями і легендами боїв під Авдіївкою, Дебальцево, Іловайськом за Донецький аеропорт. Зараз в своїх руках ви всі триматимете світлини в яких відображена вся мужність і патріотизм красилівчан, воїнів гідних рідної землі.


             Показ слайдів про Віктора Ружицького, Миколу Грабарчука, 
             Олексія Іщука.
             
             Слово викладача: Нехай завжди житиме в нащадках патріотизм і
                                               незламний дух наших воїнів-земляків, які віддали
                                               своє життя в імя майбутнього і справедливості.

Учні, викладачі, майстри нашого ліцею не стали осторонь всіх цих пекельних подій на сході держави. Брали участь в благодійних акціях «Подарунок воякам АТО», «Подаруй тепло солдату» та інші. Готували і передавали на лінію фронту їжу і напої,плели маскувальні сітки, писали листи, турбуючись за наших захисників.

Показ світлин з благодійних акцій та заходів присвячених воїнам АТО

Розповідь викладача
Повертаючись в 2013-й рік згадаймо і полеглих за справедливість підчас Революції Гідності.
 П’ять років тому доля невидимими нитками поєднала тисячі до того незнайомих людей. 21 листопада 2013 року усі вони вийшли на головний Майдан країни, аби заявити про свій протест щодо рішення Кабінету міністрів призупинити процес підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом. 24 листопада хвиля масових протестів прокотилася всією країною, а після силового розгону студентів у ніч на 30 листопада, близько півмільйона українців зібралися на Всеукраїнське віче. Так починалася Революція гідності, сумний список якої відкрився 22 січня 2014 року, коли від  вогнепальних поранень під час сутичок у центрі столиці загинули активісти Майдану Сергій Нігоян та Михайло Жизневський. Того ж дня в лісі під Києвом було знайдено тіло зі слідами тортур активіста Юрія Вербицького. До 18 лютого 2014 року вже налічувалось 9 загиблих. З 18 по 21 лютого на Майдані під час протистояння між силовиками і протестувальниками загинуло найбільше людей – 84 особи.
Більше сотні Героїв віддали своє життя за європейську Україну. Їх нарекли Небесною сотнею. Десятеро Небесних було із Хмельниччини – Сергій Бондарчук (м. Старокостянтинів), Віталій Васільцов (с. Гаврилівці Кам’янець-Подільського району), Микола Дзявульський (м. Шепетівка), ОлександрКлітинський (с. Чернелівці Деражнянського району), Анатолій Корнєєв (с. Руда Кам’янець-Подільського району), Артем Мазур (м. Хмельницький), Дмитро Пагор (с. Хропотова Чемеровецького району), ОлександрПодригун (с. Залужжя Білогірського району), Людмила Шеремет (м. Хмельницький), ВолодимирЧаплінський (с. НогачівкаСлавутського району).Відповідно до Указу Президента України Петра Порошенка за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння українському народу, виявлені під час Революції гідності, загиблим на Майдані під час лютневих подій присвоєно звання Героя України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно).
Іншим своїм Указом від 11 лютого 2015 року Президент встановив 20 лютого як пам’ятний день ГероївНебесної сотні «…з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року — лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободилюдини, європейське майбутнє України».
Революцію Гідності продовжують українці із загостреним відчуттям патріотизму. Революцію Гідності продовжує зараз 72-а бригада підАвдіївкою і десятки тисяч контрактників, які свідомо і вільно обрали професію захисника Вітчизни. Революцію гідності продовжують працівники «Укроборонпрому» на полігоні, де випробовують зараз новий ракетний щит. Революцію гідності продовжує кожен з нас, хто  на своєму місці працює чесно і праведно, і цим також зміцнює оборону нашої держави. Позитивні зміни й зрушення в різних сферах життя, часом не такі швидкі, як хотілося би, – це теж продовження Революції гідності. І ми з вами щодня повинні пам’ятати, якою  ціною здобуто свободу і можливість жити та працювати у вільній державі. Слава Героям НебесноїСотні! Слава Україні!»

Тести для самоконтролю знань учнів з теми:
 «Вічна шана нашим воїнам-землякам, які загинули у боротьбі за Україну»

           Оцінювання знань учнів
Висновок
Таким чином, війна, яку Росія розпочала проти України, перетворилась для останньої на справжню війну за незалежність. Незважаючи на переважаючий людський та технічний ресурс агресора, захисники України мужньо продовжують захищати незалежність нашої держави. Загроза втрати своєї державності консолідувала українське суспільство, яке, незважаючи на мову спілкування чи регіон проживання, об’єдналось, аби дати відсіч агресору та відстояти своє право на вільне життя.

Слово викладача
Не забуваймо їхні імена, вони наші земляки, вони герої… згадуймо їх у своїх молитвах за їхній вічний спочинок… А тепер запалімо лампадки в пам'ять про тих хто загинув захищаючи нашу державу на сході України.



IV.   ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Давайте кожен виявимо часточку тепла і підтримки до наших мужніх
патріотів-захисників, написавши лист воїну. Саме такі щирі листи наповнюють серця воїнів вірою, надією і любовю.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Методична розробка уроку з предмету «Історія України» по темі: «Початок визволення України»

Тема уроку:           Початок визволення України Мета :                     Визначити хронологічну послідовність подій Другої      ...